Gülüş Tasarımı Ve Estetik Gülüş Dizaynı kişilerin ihtiyaçlarına ve yüz şekline yönelik olarak daha doğal ve estetik bir görünüm sunan diş tedavi yöntemidir.

Gülüş tasarımı tedavi yöntemi diş ve diş etlerinde şekil ve biçim bozuklukları olan kişiler için uygulanabilmektedir. Ayrıca diş renklendirme ve dişlerdeki orantısızlıkların giderilmesinde de estetik gülüş dizaynı yöntemi tercih edilmektedir.

Gülüş tasarımı tedavi yönteminin pek çok farklı aşaması bulunmaktadır. Burada önemli olan hastanın ihtiyaçları ve diş ile diş etlerinin genel durumudur. Hem hastanın tedavi beklentisi hem de tüm estetik ihtiyaçlarının karşılanması gülüş tasarımı içerisinde yer alır. Genellikle estetik gülüş dizaynı içerisinde estetik dolgu uygulamaları, kaplamalar, diş beyazlatma, diş eti sorunlarının tedavisi ve diş boylarının orantılanması gibi farklı uygulamalar yer almaktadır.

Dijital gülüş tasarımı ise artık gelişen teknoloji ile birlikte son dönemlerde pek çok kişinin tercih ettiği bir uygulamadır. Kişinin yüz ve çene şekline en uygun gülüşün dijital ortamda tasarımı yapılarak önceden görüntülenme imkanı bulunmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik diş hekimliğinin içerisinde yer alan gülüş tasarımı hem güzel hem de kişinin kendine en çok yakışan gülüş tasarımının yapılmasını sağlar. Daha estetik ve çekici bir gülüşe sahip olmak isteyenler dişlerinde herhangi bir problem olmasa da bu tedavi yönteminden yararlanabilmektedir. Özellikle dişlerin renklerinden, diş etlerinin orantısından memnun olmayan kişiler sıklıkla estetik gülüş dizaynını tercih etmektedir.

Gülüş tasarımı tedavi yöntemi sonrasında yüksek başarılar elde edilmektedir. Özellikle dişlerdeki çarpıklıklar ve anormal renkler kişinin özgüvenini de olumsuz etkilemektedir. Özgürce ve içten gülebilmek için estetik gülüş dizaynı güvenle tercih edilebilmektedir.

Gülüş tasarımı günümüzde çok daha profesyonel şekilde gerçekleşmektedir. Özellikle ağız ve diş sağlığı için gelişen teknoloji sayesinde de diş ve diş eti sorunları çok daha kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı nasıl yapılır sorusu pek çok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Öncelikli olarak bu sürecin her hasta için farklı aşamaları içerdiği bilinmektedir. Temelde estetik ön plandadır. Ancak diş ve diş etlerindeki pek çok sorunun da tedavi edilmesi ile gülüş tasarımı uygulanmaktadır. Bu noktada diş hekiminin gerçekleştirmiş olduğu muayene ve sonrasındaki analizleri oldukça önemlidir.

Estetik gülüş dizaynı için takip edilmesi gereken temel adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • İlk olarak hastanın yüz ve ağız yapısının detaylı bir şekilde analizi yapılmaktadır. Bu aşamada nasıl bir tedavi sürecinin takip edileceği ve hastanın istediği gülüşe sahip olabilmesi için nelerin yapılması gerektiği belirlenmektedir.
 • Yapılan genel kontrollerde hastanın beklentileri ile birlikte fizyolojik durumu ve özelliği de hesaba katılarak gülüş tasarımı planlanmaktadır.
 • Gelişen teknoloji ile birlikte artık gülüş tasarımları operasyon ve tedavi öncesine dijital ortamda kolaylıkla görüntülenebilmektedir.
 • Video ve fotoğraf teknolojisi ile 3 boyutlu olarak modelleme yapılmaktadır. Kişi tedavi öncesinde diş hekimi ile birlikte gülüş tasarımının simüle edilmesinde birlikte olabilmektedir.
 • Diş hekimi ve hastanın da onayı ile birlikte hangi tedavi uygulamalarının gerçekleştirileceğine karar verilmektedir. Ardından uygun bir tarihte hasta için uygulama aşamalarına geçiş yapılmaktadır.
 • Gülüş tasarımı tamamlanması için belirli bir süre öngörülmesi oldukça zordur. Çünkü her hasta için farklı bir işlem yapılacağı söylenebilir. Ayrıca bazı kişilerin diş eti veya diğer dişlerindeki sorunların giderilmesi için de iyileşme süreci de beklenebilmektedir.
 • Estetik gülüş tasarımı için birden çok uygulama yapılmaktadır. Bunun için gülüş tasarımı ile ilgili hem süre hem de fiyat konusunda net bir bilgi vermek güçtür.

Estetik Gülüş Tasarımı İşlemleri Nelerdir?

Estetik gülüş tasarımı kapsamında uygulanacak olan işlemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Diş beyazlatma ve renk eşitleme
 • Dişlerdeki çarpık hizalamaların giderilmesi işlemleri
 • Ön dişlerin aynı hizada ve genişlikte olması
 • Dişlerin ve diş etlerinin oran olarak en ideal seviyeye çekilmesi işlemleri
 • Dişlerin yapı olara güçlendirilmesi
 • Dudak kıvrımı ile gülüşün estetik bir şekilde uyumlu hale dönüştürülmesi
 • Diş eti hastalıkları, çürük dişlerin tedavisi ve çeşitli enfeksiyonların tedavi edilmesi ve giderilmesi
 • Gülüş tasarımının yüz hatlarına uygun şekilde yapılarak daha genç bir ifade edilmesi

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm uygulamalar pek çok çeşitliliği de bir arada barındırabilmektedir. Ancak hastanın ağız ve diş sağlığı yapılacak olan uygulamaların farklılık göstermesine neden olur. Diş hekiminizin genel bir muayenesi sonrasında yapılacak olan uygulamalar ve iyileşme süreci hakkında daha net bilgiler elde edilebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyenler genelde yapılan işlemlerin kalıcılığını da merak etmektedir. Ancak gülüş tasarımı tek başına bir tedavi uygulaması içermemektedir. Pek çok farklı uygulama yer aldığı için yapılan işlemlere göre de kalıcılığı belirlenmektedir. Eğer gülüş tasarımı içerisinde porselen kaplama ya da zirkonyum kaplama gibi uygulamalar var ise bunların ne kadar süre kullanılacağı bakıma göre farklılık göstermektedir.

Gülüş tasarımı için botoks uygulaması yapıldı ise bunun kullanım süresi farklıdır. Örneğin botoks uygulaması ilk 6 ay içerisinde oldukça etkilidir. Ancak daha sonrasında etkisini yitirdiği için uygulamanın tekrarlanması gerekebilir.

Gülüş tasarımının kalıcılığı ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli nokta düzenli olarak kontrollerdir. Her 6 ayda bir diş hekiminize mutlaka gitmeli ve gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. Bu sayede yapılan tüm işlemlerin kullanım süresini de uzatabilirsiniz.

Gülüş Tasarımının Avantajları Nelerdir?

Her zaman daha kaliteli ve uzun süreli kullanım sunacak olan gülüş tasarımı için bu konuda uzman olan bir diş hekimi ile çalışmaya dikkat etmelisiniz.

 • Gülüş tasarımının esas amacı estetik açıdan daha güzel ve yüz hatlarınız ile uyumlu bir gülüş elde etmektir. Bunun için estetik gülüş dizaynı her zaman sizlerde pozitif değişiklikler meydana getirecektir.
 • Dişlerinizin yapısal özellikleri baz alınarak gülüş tasarımları yapılmaktadır. Özellikle aşınma ve renk solması ile renk düzensizlikleri sorunu yaşıyorsanız bunlara kalıcı çözüm üretilmektedir.
 • Yaşınıza en uygun gülüş tasarımı için estetik gülüş dizaynı yaptırabilirsiniz.
 • Daha güzel bir gülümseme her şeyden önce sizlerin özgüveninizi olumlu yönde etkileyecektir. Özel ve iş hayatınızda sizlere özgüven sunacak bir gülüş sunmaktadır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2022

Gülüş tasarımı fiyatları 2022 için net bir fiyat aralığından bahsetmek doğru olmayacaktır. Her hastanın farklı ihtiyaçları ve diş sorunları olduğu için yapılacak işlemler de farklılık gösterecektir. Kimi hastalarda sadece ön dişlerde eşitleme yapılarak gülüş dizaynı tamamlanabilmektedir. Ancak bazı hastalarda diş eti hastalıklarının da diğer dişlerin tedavisi yapıldıktan sonra gülüş dizaynı gerçekleşmektedir.

Gülüş tasarımı tamamen baştan sonra bir planlama eşliğinde gerçekleşmektedir. Dijital estetik gülüş dizaynı için hem süre hem de fiyat olarak belirli bir aralıktan bahsedilemez. Uygulanacak olan işlemlere her kişiye göre değişecektir. Diş hekiminize muayene olarak fiyat ve uygulamaların tamamlanma süresi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sağlıklı ve size en çok yakışan gülüşler için sadece size özel olarak tasarlanan gülüş tasarımı yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Hem daha sağlıklı hem de daha temiz görünen bir diş yapısına sahip olabilirsiniz.

0553 777 24 45
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?