ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Diş hekimliğinde diş estetiğinin popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır. Gelişen yeni teknolojilerle beraber estetik diş uygulamaları ön plana çıkmaktadır.

Zirkonyum diş kaplamaları ile, ışığı geçirebilmeleri sayesinde eski metal diş kaplama uygulamalarına kıyasla çok daha estetik bir görüntü elde edilebilmektedir. Ayrıca zirkonyum diş kaplamalarının dişeti ile uyumları oldukça iyidir.

Zirkonyum alt yapılı porselenlerde alt yapı olarak metal yerine beyaz renkli bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyum esaslı porselenler hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal ve estetiktirler, hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar gelen yüksek kuvvetli basınçlara karşı dirençlidirler. Bu sebeple zirkonyum esaslı porselenler ön ve arka dişlerde güvenle tercih edilebilirler.

Neden Zirkonyum Porselen Tercih Edilmelidir?

  • Zirkonyum esaslı porselenlerin ışık geçirgenlik özellikleri sayesinde doğal dişlerle uyum sağlanabilmektedir. Bu sayede mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.
  • Altında metal yansıması olmadığından metal alt yapılı porselenlerde görülen yapay görüntü oluşmaz.
  • Dişeti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Metal alt yapılı porselenlerde sıkça görülen dişeti renklenmeleri zirkonyum kaplamalarda kesinlikle görülmez.
  • %99 doku dostu bir materyal olduğu için alerjik değildir. Metal destekli protezlere göre genel vücut sağlığı açısından çok daha avantajlıdır.
  • Isı yalıtma özelliği oldukça iyi olduğu için dişe, metal alt yapılı porselenlerden daha az ısı iletirler. Bu sayede zirkonyum esaslı porselen uygulanan dişlerde sıcak/soğuk hassasiyeti neredeyse hiç oluşmaz.
  • 900 -1200 mega paskallık yüksek dirençleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de güvenle kullanılabilirler. Bu kadar güçlü olmalarının yanı sıra ışığı geçirecek kadar da zarif ve estetiktirler.
  • Alttan gelen diş rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğundan dolayı çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.
  • Oldukça hassas bir çalışma ile üretildiklerinden kesilmiş diş yüzeyine birebir uyum gösterirler. Bu sayede zirkonyum porselen ile diş arasında bakterilerin sızabileceği bir aralık bulunmadığı için çürük oluşumuna izin vermez.
  • Ağızda tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.
  • Ön ve arka dişlerde güvenle kullanılabilirler.
0553 777 24 45
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?